Wyjątkowy weekend pełen relaksu

przyjaciółki w SPA

Jeśli czujesz, że potrzebujesz chwili ukojenia, odprężenia i spokoju, zastanów się nad wyjazdem do hotelu, który oferuje także usługi wellness&spa. Niekiedy do wykupienia są pakiety całodniowe, a nawet grupowe, tak więc Twoje przyjaciółki zapewne z chęcią skorzystają z możliwości oderwania się od pracy, codziennych obowiązków i zmartwień.

Na co należy zwrócić uwagę, wybierając SPA?

Przede wszystkim, jeśli nie masz możliwości osobiście udać się do wybranego miejsca przed planowanym pobytem, koniecznie sprawdź opinie w przeglądarce internetowej oraz na forach. W końcu masz zamiar powierzyć swoje ciało właściwie obcym osobom, które przez weekend będą się nim opiekować. Czytając recenzje, zwróć uwagę czy goście centrum piękności komentowali czystość miejsca, atmosferę oraz obsługę.

Szczególnie ważnym elementem jest higiena i dezynfekcja takiego miejsca. Domeną dobrego SPA zdecydowanie jest prysznic, dostępny dla klientek, z którego można skorzystać przed i po zabiegu, co zapewni komfort zarówno masażystce, jak i gościom.

Poza powyższą podstawową kwestią niezmiernie istotna jest atmosfera w centrum piękności. Relaksująca muzyka, przyciemnione, ciepłe światło i zmysłowy zapach unoszący się w powietrzu, to kwintesencja nastrojowego kurortu. Ponadto przyjaciółki w SPA z pewnością docenią możliwość zamówienia szampana czy przekąsek, które umilą kobiecy weekend.

Co więcej, najciekawsze i najbardziej profesjonalne centra często oferują wybór olejków i innych kosmetyków, które zostaną użyte podczas masażu. Do wyboru jest szeroki wachlarz zapachów – od słodkich, do cytrusowych, aż po naturalne, jaki i te perfumowane. W tym miejscu należy zwrócić uwagę na skład danego produktu, uwzględniając ewentualne alergie klientki. Dobra masażystka z pewnością zadba o ten element.

W tym miejscu wreszcie przechodzimy do nie mniej ważnego elementu, jakim jest obsługa centrum piękności. Przede wszystkim, tego typu miejsce powinno być utożsamiane ze sferą bezpieczną, w której możesz poczuć się zarazem wyjątkowo i komfortowo.

Dlatego też osoby pracujące w SPA są tak istotne – powinny bowiem przeprowadzić niekiedy zagubione klientki przez proces przygotowania do masażu. W końcu niektóre z was były już kiedyś w takim kurorcie, inne nie. Ponadto życzliwa i pomocna obsługa wpływa na atmosferę i ogólne doświadczenie klientów.

Teraz już wiesz, jakiego SPA szukać na weekend z przyjaciółkami. Pamiętaj, że tego typu wyjazdy nie muszą być jednorazową przyjemnością. O swoje ciało i umysł należy się troszczyć, dlatego nie bój się poświęcić czasu i pieniędzy na zadbanie o siebie.